Vatandaşlarımızla kamu kurum ve kuruluşlarımız ve mahalli idarelerimiz arasında adeta bir köprü vazifesi gören Muhtarlıklarımız, göreve gelirken seçilmiş olmaları nedeniyle de demokrasi kültürümüzün önemli bir göstergesidir.
 
Başbakanlık Genelgesiyle 2015 yılında her yıl 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlanmasına karar verilmiş, yurt genelinde tüm il, ilçe, belde ve köylerimizde mahalle bazında önemli bir hizmet noktası olarak gördüğümüz Muhtarlarımız görev yaptıkları mahalde halkın talep ve beklentilerinin ilgili yerlere ulaştırılmasında, vatandaşımızın temsilcisi konumunda bulunmaktadırlar.
 
Kalkınan ve sürekli büyüyen ülkemizin hedeflerine birlik ve beraberlik içerisinde ulaşabilmesi için mahallemizden büyükşehirlerimize kadar devletimizin tüm birimlerinin uyum ve işbirliğiyle hareket ettiklerini; muhtarlarımızın bu istikamette halkın içinde gelen kişiler olarak katkı sağladıklarını müşahede etmekteyiz.
 
Vatandaşlarımızın yaşadığı yere ilişkin her türlü derdiyle dertlenen zaman mefhumu olmaksızın özveri ile görev yapan muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
 
Sayın Cumhurbaşkanımızın da büyük önem ve değer verdiği ve düzenli olarak bir araya geldiği Ülkemizin tüm muhtarlarının Muhtarlar Gününü en samimi duygularımla kutluyor, kıymetli muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar ve huzurlu bir hayat temenni ediyorum.